EPTL uus liige HÖHLE

EPTL uus liige HÖHLE

Eesti Plastitööstuse Liidu liikmeks on astunud HÖHLE OÜ, mis toodab fiiberoptiliste kaablite paigaldamiseks vajalikke mikrotorusid. Fiiberoptilised kaablid, tuntud ka kui valguskaablid, on tulevikukindel lahendus ülikiire andmesidevõrgu rajamisel.

Just valguskaablitel põhinev lairibavõrk on asendamatu üha suureneva infovoo edastamisel – vastuvõtmisel ning selle kvaliteedi parandamisel, tulevikutehnoloogiate kasutamisel ja seeläbi elustandardi tõstmisel. Sellise sidevõrgu olemasolu parandab info ja teenuste, aga ka meelelahutuse kaasaegset kättesaadavust kõigis sidevõrgu geograafilistes punktides ühetaoliselt, seda nii üksikisiku kui ettevõtluse tasandil – paraneb inimeste elukvaliteet, ettevõtlustingimused muutuvad konkurentsivõimelisemaks.

Fiiberoptiline kaabel ehk valguskaabel on kiudoptiline kaabel, mille soonteks on klaas- või plastkiust valgusjuhtmed. Kaabel tervikuna koostatakse paljudest, vajadusel sadadest kiududest.

Erinevate tehnoloogiliste lahenduste võrdluses on fiiberoptilistel kaablitel põhinev andmesidevõrk ainuke tulevikukindel lahendus, pakkumaks püsivalt stabiilset ülikiiret andmete mahu üles- ja allalaadimist. Valguskaabli infoedastusvõime toimib valguskiirusel ning on sadu kordi suurem kui seni kasutatud koaksiaal- või vaskkaablil.

www.hohle.ee