Kauaoodatud plastitöötluse tasemeõpe käivitub taas

Kauaoodatud plastitöötluse tasemeõpe käivitub taas

Pärast kümmet aastat käivitub 2017. aasta sügisel taas kauaoodatud plastitöötluse tasemeõpe.

Täna kirjutasid Talllinna Tehnikakõrgkool (TTK), Hiiumaa Ametikool ja Eesti Plastitööstuse Liit alla ühisele koostöölepingule, et avada sügisest plastitöötluse seadistaja tasemeõpe ametikoolis ning alustada täienduskoolitustega TTK-s. Leping sätestab ka tihedama koostöö uuringute ning teadus-ja arendustegevuste osas.

Kolmepoolse lepingu peamine eesmärk on pakkuda plastitööstusvaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele ajakohast taseme- ja täienduskoolitust ning selleks vajalikku nüüdisaegset laboribaasi. Plastitöötlemises praegu tasemeõpet ei toimu ja erialaliit soovib uuel Hiiumaa Ametikooli õpipoisiõppe õppekaval rakendada ka kõrgkoolis leiduvaid kompetentse, tehnoloogiale lisaks ka robootikat ja kvaliteediõpetust.

Lisaks koolitustele saavad liitu koonduvad ettevõtted tänu koostöölepingule senisest rohkem tagasisidet oma arendustegevusteks.

Eesti Plastitööstuse Liidu juhatuse esimehe Ivar Viira sõnul on neil hea meel, et üle kümne aasta käivitub taas plastitöötluse seadistaja kutseõpe. „Liit loodab lepingust strateegilist koostööd nii täiendkoolituse, kutseõppe kui ka insenertehnilise kõrghariduse tasemel”, täpsustas Viira.

Koolide eesmärk koostööprojektis osalemiseks on tehnikahariduse edendamine nii kutse- kui ka kõrgkooliõppe tasandil, sest valdkonnas tegutsevate praktikute koolitamine annab mõlemale õppeasutusele tagasisidet oma õppekavade arendamiseks ja vastavusse viimiseks töömaailma tegelikke vajadustega.