Kulvo Pendra: … ei tea kedagi, kes oma toodangut merre loobiks

Kulvo Pendra: … ei tea kedagi, kes oma toodangut merre loobiks

Plastitööstuse juht: ma ei tea ühtegi plastitootjat, kes oma toodangu mere äärde veaks ja laseks selle töötajatel merre loopida

  • 20.07.19
  • Kaja Koovit
  • arileht.delfi.ee

Ma ei tea ühtegi plastitootjat, kes oma toodangu mere äärde veaks ja laseks selle töötajatel merre loopida. See no ikkagi ahelas keegi teine, kes seda teeb, tõdes Hiiumaal Käinas asuva plastitööstuse Dagöplast juht Kulvo Pendra.

Pigem on maailmamere reostus Pendra sõnul jäätmekäitluse korralduse ja inimeste teadlikkuse küsimus. „Sest plastid on väga hästi ümber töödeldavad ja on väga mõistlik need ümbertöötlemisele saata,” kinnitas Pendra.

Alates 2015. aastast Norra ettevõttele Biobag kuuluva Dagöplasti Käina tehases valmistatakse polüetüleenist ja biomaterjalist kiletooteid. Peamiseks toodanguks on biolagunevad kilekotid ja hügieenitoodete kiled ja põllumajanduses kasutatavad biolagunevad multskiled. Polüetüleenist toodetakse erinevaid kilekotte, kilepõllesid, hoiatuslinte, kaablikaitse linte, puidukatte kilet ja plasttorusid.

Pendra selgitusel on enamik tehase toodangust biolagunev või komposteeruv kile. Lisaks ümbertöödeldav kile. Mis on aga nende vahe?

Loe pikemalt: m.arileht.delfi.ee