Raadiointervjuu Pilleriin Laanemetsaga

Raadiointervjuu Pilleriin Laanemetsaga

Raadiovestlus Eesti Plastiliidu partneri Pilleriin Laanemetsaga.

 Kuula salvestust Äripäevas.

Äripäev.ee
Hando Sinisalu • 14 jaanuar 2020


Maailm upub plastikusse. Kas plastikpakend on saatanast ja millised on alternatiivid, sel teemal ajasime teisipäevases hommikuprogrammis juttu Eesti Plastiliidu partneri Pilleriin Laanemetsaga.

Plastiku keelamist Laanemets ei usu, kuna tooks kaasa uued probleemid ka kliimaküsimuste kontekstis. Tema sõnul sõltub plastiku taaskasutus väga palju tarbijate harjumustest. Esmalt tuleks tema sõnul vähendada jäätmete teket ehk mõelda üle, kas kõike on vaja tarbida. Seejärel tuleb vaadata üle infrastruktuuri vajadus jäätmete taaskasutuseks. Lisaks on tootjate jaoks oluline küsimus toodete disain.

Ajend vestluseks oli Euroopa Komisjoni koridorides küpsev plaan: nimelt kirjutas Saksa leht Die Welt nädala alguses, et võidakse keelata toodete plastpakendamine ja kehtestada seega tootjatele uued nõuded.

Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik Virginijus Sinkevicius ütles intervjuus Die Weltile, et Euroopa Komisjon hindab, kas ja kuidas laiendada ühekordsete plastnõude kasutamise keeldu.

Sinkeviciuse sõnul on üks seesugune võimalus minna plastpakendite keelamise suunas või teha kohustuslikuks taaskasutatud plastiku kasutamine.

Plastiku taaskasutamise lahenduste kohta kuula intervjuust, sealhulgas kui palju võiks olla võimalik plastikut ringlusse võtta.